1966-2016: Πενήντα χρόνια ΚΑΛΛΙΘΕΑ. Η προϊστορία
 

[επιστροφή στην κεντρική σελίδα]

 

1950 – 1951: Α2' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ  (2η ιεραρχικά κατηγορία)

Αποτελέσματα ΕΣΠΕΡΟΥ

 

Τελική Βαθμολογία

         

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Αντίπαλος

1ος γύρος

2ος γύρος

 

1

.

ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ

14

      34

14

36

ΑΡΗΣ ΑΘΗΝΩΝ

2

2

23.10.50

1

0

22.01.51

 

2

.

ΑΙΓΑΛΕΩ

14

 

 

 

18

 12

33

ΑΙΓΑΛΕΩ

0

2

06.11.50

0

0

29.01.51

 

3

.

Α.Ε. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

14

      17

20

29

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

1

3

13.11.50

1

1

05.12.51

 

4

.

Α.Ο. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

14

      11

10

28

ΝΕΑ ΕΛΒΕΤΙΑ

3

3

27.11.50

3

3

12.02.51

 

5

.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

14

      16

17

27

Α.Ο. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

1

3

18.12.50

1

1

26.02.51

 

6

.

ΕΣΠΕΡΟΣ

14

2

8

4

19

24

26

Α.Ε. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

2

0

21.12.50

2

2

19.02.51

 

7

.

ΝΕΑ ΕΛΒΕΤΙΑ

14

      19

24

24

ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ

1

1

15.01.51

1

3

05.03.51

 

8

.

ΑΡΗΣ ΑΘΗΝΩΝ

14

      11

24

21

                                         
                   

Η ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ έχασε σε αγώνες διαβάθμισης από τον ΦΩΣΤΗΡΑ και δεν προβιβάστηκε.

                   

Δεν υποβιβάστηκε κανείς, λόγω αύξησης του αριθμού των ομάδων της Α2' ΕΠΣΑ από 8 σε 10.

                   

Την ίδια χρονιά ο ΚΑΛΛΙΘΑΪΚΟΣ και ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ αγωνίζονται στη Β' ΕΠΣΑ και η ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ στη Γ' ΕΠΣΑ.

                     

1950 – 1951: Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ  (3η ιεραρχικά κατηγορία)

 

Αποτελέσματα ΚΑΛΛΙΘΑΪΚΟΥ

 

Τελική Βαθμολογία

         

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Αντίπαλος

ένας γύρος

   

1

.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 19       37

18 49
ΒΙΚΤΩΡΙΑ 4

0

06.11.50

         

2

.

ΑΕ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 19

 

 

 

45

10 48
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΙΣ 1

1

13.11.50

         

3

.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ 19       46

16 48
ΑΡΙΩΝ 0

3

27.11.50

         

4

.

ΔΟΞΑ ΑΘΗΝΩΝ 19       39

16 47
ΑΕ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 0

4

04.12.50

         

5

.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΙΣ 19       33

19 47
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ 1

1

11.12.50

         

6

.

ΑΕ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 19       23

15 45
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2

2

18.12.50

       

 

7

.

ΚΑΛΛΙΘΑΪΚΟΣ 19 8 6 5 29

25 41
ΑΤΤΙΚΟΣ 3

1

15.01.51

         

8

.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 19       24

26 40

ΠΡΟΟΔΟΣ

2

1

22.01.51

       

 

9

.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ

19

 

 

 

28

27

39

ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

2

0

29.01.51

 

 

 

 

 

10

.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

19

 

 

 

33

21

38

ΝΙΚΗ ΑΜΠΕΛΟΚ.

2

1

12.02.51

 

 

 

 

 

11

.

ΑΤΤΙΚΟΣ ΚΟΛΩΝΟΥ

19

 

 

 

27

26

38

ΥΠΕΡΟΧΗ

4

0

19.02.51

 

 

 

 

 

12

.

ΑΡΙΩΝ

19

 

 

 

19

16

34

ΑΕ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

0

1

26.02.51

 

 

 

 

 

13

.

ΠΡΟΟΔΟΣ

19

 

 

 

21

30

34

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΛΙΘ.

0

0

05.03.51

 

 

 

 

 

14

.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΛΙΘ.

19

5

5

9

19

35

33

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

1

2

19.03.51

 

 

 

 

 

15

.

ΥΠΕΡΟΧΗ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ

19

 

 

 

26

39

32

ΝΙΚΗ ΠΛΑΚΑΣ

3

2

02.04.51

 

 

 

 

 

16

.

ΝΙΚΗ ΠΛΑΚΑΣ

19

 

 

 

19

34

31

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

0

0

09.04.51

 

 

 

 

 

17

.

ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

19

 

 

 

22

34

30

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

2

1

23.04.51

 

 

 

 

 

18

.

ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΡΟΥΦ

19

 

 

 

12

41

27

ΑΦΟΒΟΣ

1

1

07.05.51

 

 

 

 

 

19

.

ΑΦΟΒΟΣ ΣΕΠΟΛΙΩΝ

19

 

 

 

22

50

25

ΔΟΞΑ ΑΘΗΝΩΝ

1

4

14.05.51

 

 

 

 

 

20

.

ΝΙΚΗ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

19

 

 

 

18

46

25

                                         

Αποτελέσματα ΗΡΑΚΛΗ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

   
   

Αντίπαλος

ένας γύρος

   
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΙΣ 0

1

06.11.50

         

ΝΙΚΗ ΠΛΑΚΑΣ

1

4

13.11.50

         
ΒΙΚΤΩΡΙΑ 3

2

27.11.50

         
ΑΡΙΩΝ 1

0

04.12.50

         

ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

1

1

18.12.50

         
ΑΕ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 0

7

27.12.50

       

 

ΔΟΞΑ ΑΘΗΝΩΝ

1

1

15.01.51

         
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ

1

4

22.01.51

       

 

ΝΙΚΗ ΑΜΠΕΛΟΚ.

1

0

29.01.51

 

 

 

 

 

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

0

2

12.02.51

 

 

 

 

 

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

1

1

19.02.51

 

 

 

 

 

ΑΦΟΒΟΣ

2

1

26.02.51

 

 

 

 

 

ΚΑΛΛΙΘΑΪΚΟΣ

0

0

05.03.51

 

 

 

 

 

ΠΡΟΟΔΟΣ

1

4

19.03.51

 

 

 

 

 

ΑΕ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

1

2

02.04.51

 

 

 

 

 

ΑΤΤΙΚΟΣ

0

2

09.04.51

 

 

 

 

 

ΥΠΕΡΟΧΗ

4

2

23.04.51

 

 

 

 

 

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ

1

1

14.05.51

 

 

 

 

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

1950 – 1951: Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ  (4η ιεραρχικά κατηγορία)

 

Αποτελέσματα ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

 

Τελική Βαθμολογία

         

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Αντίπαλος

ένας γύρος

   

1

.

ΠΟΨ 16       31

8 43
ΣΠΑΡΤΑ 2

3

04.12.50

         

2

.

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 16       29

11 40
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΠΕΤΡ. 4

1

11.12.50

         

3

.

ΠΑΝΕΞΑΡΧΕΙΑΚΟΣ 16       32

14 40
ΦΟΙΒΟΣ 1

2

18.12.50

         

4

.

ΣΠΑΡΤΑ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 16       26

17 38
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ 1

0 26.12.50          

5

.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 16       43

25 37
ΟΛΥΜΠΙΑΣ 1

1 08.01.51          

6

.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 16       24

17 35
ΚΡΟΝΟΣ 4

2 29.01.51        

 

7

.

ΑΘΗΝΑΪΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 16       23

20 35
ΙΩΝΙΚΟΣ 3

0 05.02.51          

8

.

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 16 7 4 5 31

20 34
ΠΑΝΕΞΑΡΧΕΙΑΚΟΣ 1

1 12.02.51        

 

9

.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 16       21

25 32
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

0 26.02.51

 

 

 

 

 

10

.

ΦΟΙΒΟΣ 16       24

24 29
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 1

2

05.03.51

 

 

 

 

 

11

.

ΑΡΜΕΝΙΚΗ 16       28

32 29
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1

2

12.03.51

 

 

 

 

 

12

.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 16       22

34 26
ΑΡΜΕΝΙΚΗ 1

1 19.03.51

 

 

 

 

 

13

.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΠΕΤΡΑΛ. 16       13

24 26
ΑΘΗΝΑΪΣ 4

0

02.04.51

 

 

 

 

 

14

.

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ 16       23

28 25
ΠΟΨ 3

1

09.04.51

 

 

 

 

 

15

.

ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ 16       16

32 23
ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ 1

1

07.05.51

 

 

 

 

 

16

.

ΚΡΟΝΟΣ 16       11

31 23
ΠΟΣΕΙΔΩΝ 1

3

21.05.51

 

 

 

 

 

17

.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 16       9

43 14
                                         
 

[επιστροφή στην κεντρική σελίδα]