Daily Archives: 25 Nov 2018

Μπάσκετ ανδρών: ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 74-63 ΕΣΠΕΡΟΣ

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ ανδρών, ο ΕΣΠΕΡΟΣ ηττήθηκε εκτός έδρας από την ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ με σκορ 63-74 (26-40).

Ο ΕΣΠΕΡΟΣ ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και βρέθηκε να προηγείται με 11-18 στα πρώτα λεπτά. Όμως οι γηπεδούχοι, με επιμέρους σκορ 29-8 στη συνέχεια, έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 40-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΕΣΠΕΡΟΣ προσπάθησε αρκετές φορές να μειώσει τη διαφορά, την οποία οι γηπεδούχοι κατάφερναν να διατηρούν. Ουσιαστικά το παιχνίδι κρίθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο με το μεγάλο νεκρό διάστημα του ΕΣΠΕΡΟΥ, όπως φαίνεται και από το επιμέρους σκορ στα δεκάλεπτα: 21-20, 19-6, 21-24, 13-13.

Διαιτητές: Πλιάκας, Αργυρούδης.

Δεκάλεπτα: 21-20, 40-26, 61-50, 74-63.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Κωνσταντινίδης): Καννάς 7 (1), Γκάτζο 4, Κουφόπουλος 3 (1), Γοργόνης 10 (1), Καραμπάτσος 6 (1), Ψημίτης 5 (1), Σάλεχ 4, Δομπρογιάννης 10 (2), Μουστόπουλος 5, Παπαδιονυσίου 7 (1), Τάταρης 13, Αρνόκουρος.

ΕΣΠΕΡΟΣ (Μάντζαρης, Γράψας): Σκουλούδης 15, Βάρσος 2, Χατζηκίδης 5 (1), Καρλάφτης 2, Θεοδοσίου, Παπαφλωρατος 18 (3), Βλασσόπουλος 7, Χαρούνι K. 4, Γραμματικος 9 (2), Χαρούνι Ν. 1.