Άρης Πετρούπολης-Καλλιθέα 2-2 (4-3 στα πέναλτι)

Εκπληκτικός ο Άρης Πετρούπολης (ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο), που χάνοντας με 0-2 ισοφάρισε 2-2 και κέρδισε στα πέναλτι 4-3 την Καλλιθέα, παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο αρχηγός Παναγιώτης Αποστόλου, που απέκρουσε δυο πέναλτι στην ψυχοφθόρο διαδικασία.

Στο 15΄ με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Βασιλειάδης άνοιξε το σκορ για την Καλλιθέα 0-1. Στο 35΄ από μεταβίβαση του Γκέτσι ο Χρήστου έκανε από κοντά το 0-2. Στο 38΄ ο Άρης κέρδισε πέναλτι ( χέρι του Βλάχου ) που εκτέλεσε ο Τρακόσης μειώνοντας σε 1-2

Στο 82΄ λίγο έλειψε, ο Σαλαπάτας να φέρει το παιχνίδι στα ίσα όταν το σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 85΄ο Γκολφινόπουλος από κοντά ισοφάρισε σε 2-2.

Οι ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίχτες όταν με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκαν ο Λάπας από τον Άρη στο 111΄ και ο Νικούλης της Καλλιθέας στο 117΄. Στην παράταση ο Άρης συνέχισε να πιέζει χωρίς αλλαγή του αποτελέσματος.

Τελικός νικητής στα πέναλτι ο Άρης με 4–3.

ΑΡΗΣ: Αποστόλου, Λάπας, Φιλίππου (73΄Κάτσικας), Ντέντια, Καρδάμης (46΄ Σαλαπάτας), Βλάχος, Λούρμπας, Τρακόσης, Μιχάλης (56΄ Καραδήμας), Τσέλεγκερ (46΄ Ζαχαράκης), Γκολφινόπουλος.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Γκιεζίνσκι, Μαργαρώνης (73΄ Νικούλης), Γκρόσιος, Βλάχος, Ζεζάι, (107΄ Τσώνης), Νικολακάκης, Βασιλειάδης, Καντέ, Χρήστου (79΄ Μακρυγιάννης), Μήλιος (68΄ Καραγιάννης), Γκέτσι.