Πανθηραϊκός-Καλλιθέα 1-1

Με ισοπαλία ολοκλήρωσε τις φετινές του αγωνιστικές υποχρεώσεις στο Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ο Πανθηραϊκός, αφού στον αγώνα που διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο των Φηρών, έμεινε στο 1-1 με την Καλλιθέα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό με τον Χαρίτο και το λάθος του Διαμαντή, στην προσπάθειά του να μπλοκάρει την μπάλα. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στην επανάληψη με τον Τσίγκρο στο 63′, κάνοντας το 1-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης από τον ρέφερι του αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Ντάουλας, με βοηθούς τους Καραθανάση και Γουρνιά.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Λώντος): Διαμαντής, Χουζούρης, Τσίγκρος, Μπιρμπίλι, Παληγεώργος, Κόντι (90′ Πολυκρέτης), Κονσταντίνοφ (77′ Μπουρούς), Γαϊδαρτζής, Μάνιας (92′ Αγοραστός), Λαμπρόπουλος, Λούκα

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Παντέλης): Τζιφνιέσκι, Μαργαρώνης, Σεζάι, Τσώνης, Κώστας, Μακρυγιάννης (95′ Βασιλειάδης), Χαρίτος, Κρεβατάς, Μπέλης (90′ Γκρόσιος), Βουκελάτος (63′ Αμαραντίδης), Καλημέρης.